Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/gallery/gallery.php on line 35 Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/twitter/twitter.php on line 39
Yazdır

Kimdir ?

23 Mayıs 1991 Beyoğlu İstanbul doğumlu olan ben, Türkiye'nin çeşitli illerinde ilk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde okumaya hak kazandım (2009-2014). Üniversitemin ilk yıllarında sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız bir çalışma ile Cisco Networking Academy ile tanıştım. Çok kısa bir sürede IT Essentials eğitmen eğitimi alarak bu eğitimleri dezavantajlı gençlere ulaştırdım. Daha sonra İTÜ Bilgi İşlemleri Daire Başkanlığı'nda CCNA Discovery ve Exploration eğitmen sertifikaları alarak Network bilgimi ilerlettim ve çeşitli firmalarda dönemsel olarak çalıştım.

Aynı yıllarda üniversitemde yapılan bir etkinlikte Microsoft'un akademik programları ile tanıştım ve ilgim o yönde gelişmeye başladı. Bir sonraki dönem için yazılım bilgimi geliştirerek Microsoft Student Partner programına başvurdum ve programın lider ekibine seçilmeye hak kazandım. 2012-2014 yılları araınsa 2 yıl Microsoft Student Partner Lead olarak görev yaptım. Çeşitli mobil uygulamalar geliştirme projelerinde yer aldım ve bazı projelerde yönetme görevlerini üstlendim.

MSP Lead'lik görevim boyunca kendi okulumda MVP ve Nokia Developer Champion'lar ile uygulama geliştirme günleri, yarışmalar ve sunumlar düzenledim. Ayrıca İzmir bölgesindeki diğer okullarda Code Night'lara katıldım ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Buna ek olarak, 2012-2013 dönemi MSP'lerinden bir grup oluşturarak, MSP'lerin yazmış olduğu ve ilk defa bir yayın evi tarafından basılacak olan Windows Phone 8 için Uygulama Geliştirme Rehberi'ni hazırladık. Bu kurmuş olduğumuz ekibimiz için büyük bir referans ve gurur kaynağı oldu.

Şu an Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev yapmaktayım.

Sevgiler, Saygılar...

Fatih BEKDEMİR