Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/gallery/gallery.php on line 35 Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/twitter/twitter.php on line 39 Fatih Bekdemir Kişisel Web Sayfası - Makaleler
Yazdır

Windows Azure Mobile Services – Mobil Servise Giriş

Fatih Bekdemir tarafından yazıldı.. Yayınlanma Windows Azure

Selam arkadaşlar,

Daha önceki yazılarımda Windows Azure üzerinde nasıl hesap yaratırız kısmını görmüş ve yine Azure üzerinde bir Web Sitesi yayınlayarak bir giriş yapmıştık. Şimdi işin biraz mobil tarafına kayalım ve bu kısımda neler var neleri uygulamalarımızda kullanabiliriz ne tür problemleri çözeriz bunları görelim.

Yazdır

Windows Azure'da İlk Uygulama - Web Sitesi Yayınlamak

Fatih Bekdemir tarafından yazıldı.. Yayınlanma Windows Azure

Azure hakkında bir önceki yazım da genel olarak nedir, hangi yapılardan oluşur, hangi platformlara destek verir bunlar hakkında bilgilerimi aktarmıştım. Şimdi gelin sırası ile uygulama geliştirme için hangi bileşenlere ihtiyacımız olduğunu ve yazdığımız uygulamayı Azure’a göndermeyi inceleyelim.

Yazdır

Windows Azure – Genel Bakış

Fatih Bekdemir tarafından yazıldı.. Yayınlanma Windows Azure

Bulut Bilişim

 

Bulut, Bulut Bilişim, Bulut Servisler gibi endüstri de pek çok alanda duyabileceğimiz çeşitli isim ve tanımlamalara sahip olan “Bulut Bilişim” veya “çevrim içi bilgi dağıtımı”, bilişim aygıtları arasında bilgi paylaşımını sağlayan hizmetlere verilen genel addır. Aslında bu yönüyle bir ürün değil, bir hizmettir. Bulut, IT dünyasını standartlaşmış bir servis olarak size taşır. Dolayısıyla sizin hareket engellerinizi kaldırarak sadece işin gerekli kısımlarına odaklanmanızı sağlar. TTNet, Google, Microsoft ve IBM gibi firmalar bu hizmeti kullanıcılarına sunmaktadır. Bu şirketlerin tüm dünyaya dağılmış olan birkaç veri merkezleri vardır ve sağlayıcınızın size sunduğu hizmete göre size en yakın sunucuya bağlanabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.