Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/gallery/gallery.php on line 35 Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/twitter/twitter.php on line 39 Fatih Bekdemir Kişisel Web Sayfası - Windows 8.1 Preview
Yazdır

Windows 8.1 Preview

Fatih Bekdemir tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Windows 8

Önceleri Windows Blue olarak ismini duyduğumuz, şimdi ise Windows 8.1 olarak tanıdığımız yeni güncellemenin önizleme sürümü geçtiğimiz haftalarda build konferansında yayınlandı. Şimdi ise bu güncellemeyi nasıl kuracağımıza bakalım.

Güncelleme adımlarına geçmeden önce, her ihtimale karşı kaybetme riski olan verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca sistem gereksinimleri ve karşılaşabileceğiniz problemleri öğrenmeniz için öncelikle burayı okumanızı öneririm.

1. Adım

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/preview adresine gidiyoruz. Buradan aşağıdaki "Hemen edinin" butonuna tıklıyoruz ve bilgisayarınıza küçük boyutlu bir dosya inecek. Dosyayı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

2. Adım

Bilgisayar yeniden başladıktan sonra karşınıza güncellemeyi yüklemek için Mağaza'yı açmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı çıkacak. Herhangi bir uyarı çıkmadıysa Mağaza'ya kendiniz giderek ilk sırada yer alan "Windows'u Güncelleştir" 'e tıklayarak da güncelleştirmeyi alabilirsiniz.

Not

Windows 8 Enterprise veya Windows 8 Enterprise Evaluation kullanıyorsanız ISO dosyasını indirerek Windows 8.1 kullanmaya başlayabilirsiniz. ISO dosyalarını bu adresten indirebilirsiniz.

ISO ile kullanmanız gerken ürün anahtarı "NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F". Bu ürün anahtarı korsan bir ürün anahtarı değildir. Microsoft tarafından ISO ile güncelleme için belirlenmiş ürün anahtarıdır.

3. Adım

Windows'u Güncelleştir dedikten sonra karşımıza gelen ekranda İndir butonuna bastığımızda güncelleme karşıdan yüklenmeye başlayacaktır. İnternet hızınıza göre indirme süresi değişiklik göstericektir. Güncelleme bittiğinde ise bilgisayarınız Windows 8.1'e sahip olacaktır.