Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/gallery/gallery.php on line 35 Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/twitter/twitter.php on line 39 Fatih Bekdemir Kişisel Web Sayfası - Become a Microsoft Student Partner !
Yazdır

Become a Microsoft Student Partner !

Tam olarak 2 yıldır MSP Lideri olarak içerisinde bulunduğum Microsoft Student Partner programı, bir programdan beklenenlerin çok daha fazlasını size sunuyor. Bu program size teknik eğitim, inanılmaz bağlantılar ve olağanüstü fırsatlar sunan kocaman bir aileden oluşuyor. İşte bu sebeple en keyifli projeler bu dönemde çıkıyor. Sizlerinde bu tecrübeyi hayatınızda bir kez yaşamanızı isterim.

 

 Program Kimler İçin ?

Teknolojiye olan tutkunuz hız kesmeden devam ediyor, size sunulan kaynakları doğru bir şekilde değerlendiriyor, üniversite etkinliklerinde arkadaşlarınıza önderlik ediyor, yeni teknolojileri her zaman ilk sen denemek istiyorsan, bu program tam sana göre.

Program Süresince Ne Yapacaksınız ?

 • Microsoft'un yeni teknolojilerinden, yeni ürünlerinden ilk sen haberdar olacak ve kullanacaksın.
 • En yeni teknolojileri kullanacak, bunları üniversite etkinliklerinde arkadaşlarına ve öğretim üyelerine sunacaksın.
 • Yeni uygulamalar geliştirecek, Windows Phone 8, Windows 8 ve Azure uygulamaları geliştireceksin.
 • Çevrende bu teknolojiler hakkında soruları olan insanların aradığı kişi olacaksın.

Geçen Yıl ki MSP Öğrenciler Ne Yaptılar ?

 • Uygulama geliştirdiler
 • Tamamı MSP öğrencileri tarafından hazırlanan ilk kitabı yayınladılar. (Bkz. Windows Phone 8 İçin Uygulama Geliştirme Rehberi )
 • Üniversitelerde öğrencilere ve öğretim üyelerine Microsoft teknolojilerinin özelliklerini etkinlikler ile tanıttılar
 • Öğrenciler için dünyanın en büyük teknoloji yarışması olan Imagine Cup’a katıldılar. Deneyimleri hakkında çevreleri ile görüş alışverişinde bulundular
 • DreamSpark ve IT Academy aracılığıyla ücretsiz yazılımlara ulaşmak isteyen diğer öğrencileri yönlendirdiler
 • İleri teknolojiler hakkında bilgi birikimlerini güçlendirmek için Microsoft liderleri tarafından yapılan etkinliklere katıldılar
 • Danışman buldular, uluslararası bir network edinmeye ve çeşitli becerilerini geliştirmeye devam ettiler

Başvuru İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?

Başvuru için https://www.microsoftstudentpartners.com/ adresine giderek Choose a Country kısmından Turkey'i seçerek Learn More diyerek Türkiye için başvuruların toplandığı alana girebilirler. Daha sonra adım adım yapılması gerekenler en alt kısımda anlatılıyor.

 • Adım 1'de başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. İngilizce doldurmanız İngilizce seviyenizin anlaşılması açısından iyi olabilir.
 • Adım 2'de bir video çekmeniz gerekiyor. Bu video, kendinizi tanıtan, programdan beklentileriniz ve programa ne gibi katkılar yapacağınız hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Daha sonra bu videoyu Skydrive'da Public olarak koyarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine “MSP Başvuru” konulu bir email ile değerlendirme döneminin başlangıç gününden önce yollayınız (Eylül, Aralık, Mart ve Haziran aylarının ilk gününden önce).
 • Adım 3'de, yine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine daha önceden Windows Phone 8 ve Windows 8 Marketinde önceden yayınladığınız uygulamalarınız, ayrıca blog tutuyor iseniz teknik konuda yazdığınız makalelerinizin linkini çektiğiniz video linki ile birlikte gönderin.

Geç kalmayın ! Bu dönem için son başvuru tarihi : 3 Şubat Pazartesi 23:59'a kadar