Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/gallery/gallery.php on line 35 Warning: mkdir(): Permission denied in /home/fatih/domains/fatihbekdemir.com/public_html/media/widgetkit/widgets/twitter/twitter.php on line 39 Fatih Bekdemir Kişisel Web Sayfası - Yaşar Üniversitesi Windows Phone 8 Development Etkinliği
Yazdır

Yaşar Üniversitesi Windows Phone 8 Development Etkinliği

Merhaba,

18 Mayıs 2013’te okulum İzmir Yaşar Üniversitesi’nde genel olarak Microsoft teknolojilerinin anlatıldığı Windows Phone 8 Development etkinliği düzenledim. Etkinliğe, sayın hocam MVP ve Nokia Developer Champion olan Engin Polat ve yine aynı şekilde Nokia Developer Champion olan Sn. Sema Kudu İstanbul’dan konuşmacı olarak misafirimiz oldular.

 

Sema, etkinlikte Nokia Maps 'den bahsetti ve dinleyicilerle birlikte kodlayarak basit anlamda Map'in temeli olan Gps 'den location bulma, haritaya etiket ekleme, harita servisleri Nokia’nın yeni haritasının getirdiği yenilikler gibi konulara değindi.

Daha sonra Engin Polat hocamızla keyfli bir sohbet imkanı bulduk. MSP’lik ve bazı Microsoft Sertifikalarının yanı sıra Nokia Developer Champion ünvanların iş dünyasında ki yeri ve öneminden bahsederek giriş yaptı. Sonrasında geniş bir yelpazede Windows Phone'de oyun programlamadan tutun da Azure ve Windows 8 uygulamalarına kadar çok faydalı oturumlar sundu.

Etkinlik, çok etkili ve ilgili bir dinleyici kitlesiyle geçti. Öyle ki etkinlik saati bittikten 1 saat sonra bile sayı azalmamış, tam aksine konuşmacılarımızı soru yağmurlarına tutarak onların da etkinlikten memnun olmalarını sağlamıştır. Tüm katılımcılara teşekkür eder, sayın Engin Polat ‘ı ve sayın Sema Kudu’yu tekrardan okulumuzda görmek isteriz.